Fitnes

Fitnes

Fitnes je dnes už v podstatě jakákoliv pohybová aktvita díky které budete v lepší kondici. Je to také jediný způsob jak zhubnout a tvarovat postavu. Dříve se tímto pojmem označovalo cvičení v posilovnách což už dnes neplatí. Fitnes je dnes jakékoliv sportovaní. Pro hodně lidí se stal životním stylem. S tím se i pojí zdravé stravování a celkový přístup k životu.

Každý z nás by se měl pravidelně hýbat. Pokud jste se žádné pohybové aktivitě delší dobu nevěnovali bude pro vás těžké jak začít a dost možná nebudete vědět ani jak. Pro začátek si zvolte něco lehčího. Delší procházky ve volném nebo kratší procházky v rychlejším tempu. Vemte děti a běžte s nima na hřiště kde si snima aktivně hrajte. Vydejte se do práce pěšky a nepoužívejte výtahy. Musíte zjistit na co vlastně máte. Později začněte jezdit na kole nebo plavejte. Pokud máte nadváhu nebudou pro vás některé sporty vhodné. Určitě vynechte běhání.

Důležitá je pravidelnost a nenechat ze začátku ničím a nkým odradit. Výsledky zcela určitě přijdou. Důležité také je, že vás to musí bavit. Pokud vás ničím neláká jízda na kolečkových bruslích nejezděte na nich a pokud vás láká Sqosh běžte ho zkusit.

Fitnes je překlep. Správně je fitness.

hlavní stránka

Zásady ochrany osobních údajů