pnematiky

Pnematiky

Pnematiky se pohybují ve velmi různých cenách. Zásadně nedoporučujeme kupovat pnematiky v supermarketech. Ty vám dlouho nevydrží a jsou v horší kvalitě provedení. To může skončit i dopravní nehodou která vás bude stát podstaně více než kvalitní pneu. Ty kvalitní stojí okolo 1.000 kč. Je to investice která se vyplatí.

Jak poznat že už potřebujete nové? K tomu stačí změřit hloubku vzorku. Pokud není alespoň 4 milimetry je potřeba koupit nové. Zároveň by jste neměli na žádných gumách jezdit déle jak 4 roky. Že je potřeba měnit současně obě kolo na nápravě je každému jasné.

Někdo přezouvá doma, ale většina lidí jezdí do pneuservisu. Je to lepší a při ceně okolo 400 kč za přezutí celého auta není co řešit. Navíc doma si kola nevyvážíte. Některé pneuservisy nabízejí i uskladnění pnematik na kterých zrovna nejezdíte. Vítaná služba pro ty co nemají vlastní prostory.

Hodně lidí řeší jestli se vůbec vyplatí přezouvat na letní pneu. Pokud jezdíte opravdu málo auto používáte jen na nákupy třeba v řetězci Kafland tak se vám opravdu vyplatí jezdit po celý rok na zimákách i za cenu vyšší spotřeby.

Pnematiky je překlep. Správně je pneumatiky.

hlavní stránka

Zásady ochrany osobních údajů