Poviné ručení

Poviné ručení

Poviné ručení při nákupu ojetého auta vám většinou zajistí přímo atobazar kde auto kupujete takže se nemusíte o nic starat. Nevýhodou je, že mají většinou smluvenu pojišťovnu u které z nějakého důvodu být nechcete. Většina lidí si to pak stejně zařizuje sama.

Na mnoha webech si lze nechat poviné porovnat pomocí různých kalkulaček a vybrat si to nejlevnější pojištění. Ovšem i zde je potřeba dávat pozor, protože i zde platí, že to co je nejlevnější se nutně nerovná nejlepší. Koupit si BMV a pak shánět co nejlevnější povinko o člověku lecos vypovídá.

Konkurence je obrovská a prostor pro další snížení cen už prakticky není žádný. Mnoho firem se proto snaží nalákat na doplňkové služby a nabízí třeba i doplňkové pojištění na pnematiky vašeho vozu nebo bezplatnou pomoc v nouzi na cestách. Vždy s pečlivě pročtěte co opravdu dostáváte. Předejdete tak pozdějším dohadům a tahanicím v čase kdy to budete nejméně potřebovat.

Mělo by být samozřejmostí s autem bez ručení vůbec nevyjíždět, ale bohužel to tak často není. Pokud to uděláte a nabouráte dostanete se do velkých problémů. Je víc než jisté, že budete muset uhradit škodu na všech poškozených autech. Dokonce je už navrhováno aby toto jednání bylo považováno za trestný čin.

Poviné ručení je překlep. Správně je povinné ručení.

hlavní stránka

Zásady ochrany osobních údajů