Sqosh

Sqosh

Sqosh je mladá sportovní disciplína, která dokonale prověří vaší fyzičku. Kdo si myslí, že pinkání míčku o stěnu je snadní tvrdě narazí. Míček je neustále v pohybu a pokud nechcete prohrát nezůstanete na chvilku v klidu ani vy.

Ke hře vám stačí raketa s míčkem, sportovní obuv nejlépe určenou přímo pro tento sport a sparing partner. Horší už to může být s kurtem. Vzhledem k oblíbenosti hry bývá někdy nesnadné najít sportovní centrum kde bude volno.

Princip hry je následující. Hra začíná podáním stejně jako u ostatních sportů při jejichž hře se používá raketa. Zápas se hraje minimálně na tři vítězné sety. Set vyhrává ten kdo dosáhne 11 bodů. Body může získat hráč, který podává. Pokud vyhraje míč hráč, který byl na příjmu získává tento hráč podání. Podání musí dopadnout druhého obdélníku než ze kterého se podávalo. Ve hře se může míček odrazit v libovolném počtu od stěn. Ale na zem může dopadnout pouze jednou. Míček se musí při hře vždy odrazit od zadní stěny. Odraz od bočních stěn není povinný.

Sqosh je překlep. Správně je Squash.

Další chybné tvary: skvoš.

hlavní stránka

Zásady ochrany osobních údajů