tablty

Tablty

Tablty se prodávají čím dál tím více. Jejich prodej stoupá zatím co nootebooky v prodejích klesají. Dnes už žádný výrobce si nemůže dovolit nemít je ve své nabídce. Jejich podíl na trhu neustále roste a je předpoklad, že se bude i nadále zvyšovat. Tablty prodává i Azla nebo mobilní operátor Vodafon. První kdo s nimy přišel byl Aple. Čím to je, že jejich obliba tolik stoupá? Co přinášejí tak převratného?

Tablty mají stejnou dotykový displej jako moderní chytrý mobyl. Přes ten se také ovládají. Právě toto ovládání je to co je odlišuje od většiny zařízení. Problém je, že nemusí úplně každému vyhovovat. Pokud léta píšete na klasické klávesnici nemusí pro vás být psaní na dotykové obrazovce úplně vyhovující. Dobře si proto nákup tohoto zařízení rozmyslete. Ideální je vypůjčit si ho od někoho na pár dní a pořádně vyzkoušet.

Časem pravděpodobně dojde k tomu, že se tablety a notebooky spojí do jednoho zařízení k čemuž už ostatně dochází a někteří výrobci už nabízí notebooky s dotykovou obrazovkou která se dá odpojit od klávesnice čímž vzniká klasický tablet.

K čemu jsou tedy vhodné? Jednou větou ke konzumaci obsahu nikoliv k jeho vytváření. Dobře se na nich čte, prohlížejí fotky a internet a kouká na filmi nebo sleduje Facebok. Moc dobře přestože to umožňují se na nich nedají psát dlouhé texty, upravovat fotky, stříhat video a programovat. Na to je stále lepší klasická klávesnice a velký monitor.

Tablty je překlep. Správně je tablety.

Další chybné tvary: tabelty.

hlavní stránka

Zásady ochrany osobních údajů